Każde dziecko, które się rodzi jest urocze i wyjątkowe na swój sposób. Ale szybko okazuje się, że nie jest łatwo wychować małego człowieka na piękną osobę, która zachwyci wszystkich wokół. Niektóre dzieci potrafią pokazywać pazurki, ostre kły i kolce. Ranią przy tym swoich rodziców, napawając ich lękiem i bezradnością.
 
Jest taki piękny krótki filmik, który doskonale to obrazuje…

 
W świecie, w którym chmury są odpowiedzialne za tworzenie życia, jedne wydają na świat stworzenia przesłodkie i spokojne, inne natomiast wypuszczają ze swych rąk postacie wzbudzające niepokój… Bez względu na to, wszystkie maleństwa posiadają w sobie cud życia i wszystkie zasługują na to co najlepsze.  
 
Każde dziecko przychodzi na świat z chęcią do eksperymentowania, poznawania rzeczy nowych i stania się jego mającą znaczenie cząstką. Bez względu na charakter, wygląd, rasę czy pochodzenie dziecka, naszym obowiązkiem jest zapewnienie jemu szczęścia.
 
Trudne dziecko zawsze będzie wymagało więcej uwagi. Aby sobie z nim poradzić warto założyć kask ochronny, taki jak na filmie, i dać z siebie jak najwięcej dobrego: służyć za przykład, okazywać wsparcie, rozmawiać o emocjach, stawiać czoła wszelkim złym zachowaniom dziecka, aby następnie pomóc jemu w ich zrozumieniu i kontrolowaniu.
 

Każde dziecko, które się rodzi jest najpiękniejsze,
gdyż daje nam powód do tego, by iść do przodu.