Eksperymentowanie stanowi bardzo ważny element rozwoju dziecka: pomaga w podnoszeniu poziomu inteligencji, a także przygotowuje je na życie.

Wśród metod, dzięki którym twoje dziecko poznaje świat znajdują się:

  • czytanie
  • zabawa
  • zapamiętywanie
  • tworzenie
  • eksperymentowanie

Udział w eksperymentach chemicznych, fizycznych, biologicznych i przyrodniczych jest dla dziecka wielkim przeżyciem. Prawdopodobieństwo, że twoje dziecko zapamięta wnioski wyciągnięte z przeprowadzonego eksperymentu jest o wiele większe, niż gdyby usłyszało o danej prawidłowości czysto teoretycznie.

Polecamy Wam bardzo ciekawą pozycję: Zabawne eksperymenty dla dzieci (Wydawnictwo REA 2013). Jest to pozycja hiszpańskiej autorki Carli Nieto Matinez. Książka o tytule oryginalnym „Experimentos divertidos para ninos” okazała się pozycją bardzo docenioną przez hiszpańskich rodziców. Myślimy, że ma ona szansę stać się bardzo popularna również u nas!

     

Ładne wydanie (twarda, lśniąca okładka, treść na papierze kredowym), ciekawe ilustracje, które służą za instrukcje oraz jasny, zrozumiały język. Podstawowym założeniem książki jest uczyć, zadziwiać i bawić. Eksperymenty opracowane są w taki sposób, że można je wykonać za pomocą materiałów łatwo dostępnych w każdym domu.

Eksperymentowanie z dzieckiem jest równoznaczne z daniem jemu szansy na poznanie świata naukowego. Każdy rodzic z łatwością zorientuje się, czy czas spędzony w „domowym laboratorium” jest dla jego dziecka ekscytujący i inspirujący. A jeśli tak będzie, to tylko się cieszyć! I wyciągać wnioski – może warto zastanowić się nad rozwojem naukowych zdolności dziecka i ukierunkować go w stronę nauk ścisłych? Któż to wie, może Twój maluch to przyszły uznany naukowiec?

 

"Zabawne eksperymenty dla dzieci" – cena: 34,90 złotych
(w sklepach internetowych można znaleźć tę pozycję już za 23 złote)